Nyt look til en favorit: Chausson lancerer nyt logo til sæson 2027!
Vi har spændende nyheder til alle autocamper-entusiaster! Til den kommende sæson 2027 fornyer Chausson sig med et helt nyt, strømlinet logo. Det nye visuelle udtryk matcher perfekt alt det, som Chausson står for: innovation, rummelighed og moderne design Udover det nye logo, så fornyes stafferingerne også på de populære Chausson-modeller. Ét bliver dog stadig kendetegnet for det franske brand fra Trigano VDL-gruppen, og det er den grønne og blå farve - naturens friske farver: Træernes kroner og det saftige grønne græs samt himlen og havet dragende blå farve!
Hos DanCamper er vi utroligt stolte af at være eneimportør af Chausson i Danmark. Det franske mærke formår år efter år at overraske og begejstre.
Hvordan vælger man Chausson?
Glæd dig til at opleve det nye logo og de fantastiske 2027-modeller i vores showroom inden længe eller til Autocamper Show d. 30/10 – d. 2/11!
Vælg Chausson, når du ønsker naturlighed, ro og harmoni og ikke mindst smarte, innovative løsninger.
Layoutet er blevet rost til skyerne af vores besøgende i både sæson 2025 og 2026! Vi ser frem til endnu en sæson, hvor vi synes, at Chausson igen på mesterligt vis præsenterer et layout, der bare er superflot og komfortabelt at være i.